Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Last Rifleman (2023)

The Last Rifleman (2023)

Meet Private Artie Crawford. He’s 92¾ and he’s just gone AWOL.Nov. 05, 2023 95 Min.
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Foto

Drejtor

Terry Loane
Director

Aktoret

Pierce Brosnan isArtie Crawford
Artie Crawford
Clémence Poésy isJuliette Bellamy
Juliette Bellamy
John Amos isLincoln Jefferson Adams
Lincoln Jefferson Adams
Jürgen Prochnow isFriedrich Mueller
Friedrich Mueller
Ian McElhinney isTom Malcolmson
Tom Malcolmson
Desmond Eastwood isTony McCann
Tony McCann
Stella McCusker isMaggie Crawford
Maggie Crawford
Claire Rafferty isVicky Tedjury
Vicky Tedjury

Permbledhje

Një veteran i Luftës së Dytë Botërore ikën nga azili në Irlandën e Veriut dhe nis një udhëtim të mundimshëm por frymëzues në Francë për të marrë pjesë në 75 vjetorin e zbarkimit të D-Day, duke gjetur guximin për t’u përballur me fantazmat e tij të së kaluarës.

Titulli origjinalThe Last Rifleman
Vlerësimi IMDb6.7 votes
Vlerësimi TMDb5.3 3 votes