Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Shrek 2 (2004) HD

Shrek 2 (2004) HD

Once upon another time...May. 19, 2004 (USA)93 Min.R
Your rating: 4
7.7 33 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Mike Myers isShrek (voice)
Shrek (voice)
Eddie Murphy isDonkey (voice)
Donkey (voice)
Cameron Diaz isPrincess Fiona (voice)
Princess Fiona (voice)
Julie Andrews isQueen (voice)
Queen (voice)
Antonio Banderas isPuss In Boots (voice)
Puss In Boots (voice)
John Cleese isKing (voice)
King (voice)
Rupert Everett isPrince Charming (voice)
Prince Charming (voice)
Jennifer Saunders isFairy Godmother (voice)
Fairy Godmother (voice)
Cody Cameron isPinocchio/Three Pigs (voice)
Pinocchio/Three Pigs (voice)
Conrad Vernon isGingerbread Man/Cedric/Announcer/Muffin Man/Mongo (voice)
Gingerbread Man/Cedric/Announcer/Muffin Man/Mongo (voice)

Permbledhje

Prindërit e Princeshës Fiona ftojnë atë dhe Shrekun për darkë për të festuar  
martesën e sajVetëm se nuk e dinin që të porsamartuarit ishin dy përbindësha.

Titulli origjinalShrek 2
Vlerësimi IMDb7.2 342,727 votes
Vlerësimi TMDb6.7 3050 votes