Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Pokemon the Movie: I Choose You (2017) HD

Pokemon the Movie: I Choose You (2017) HD

Jul. 15, 2017 98 Min.
Your rating: 0
8 5 votes

Video trailer

Foto

Permbledhje

Kjo është historia se si Ash dhe Pikachu u takuan së pari. Në fillim, Pikachu ishte i pabindur ndaj Ash, por Ash dëshironte të ishte vetëm miq me Pikachu. Ditën që u nisën nga Pallet Town, të dy këta panë një fluturim Ho-Oh dhe bënë një premtim për ta takuar atë.

Titulli origjinal劇場版ポケットモンスター キミにきめた!
Vlerësimi IMDb6.7 1,000 votes
Vlerësimi TMDb7.1 112 votes