Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Pinocchio (2022)

Pinocchio (2022)

Klasik i përjetshëm.Sep. 07, 2022 111 Min.
Your rating: 0
10 2 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Tom Hanks isGeppetto
Geppetto
Benjamin Evan Ainsworth isPinocchio (voice)
Pinocchio (voice)
Luke Evans isThe Coachman
The Coachman
Cynthia Erivo isBlue Fairy
Blue Fairy
Joseph Gordon-Levitt isJiminy Cricket (voice)
Jiminy Cricket (voice)
Lorraine Bracco isSofia the Seagull (voice)
Sofia the Seagull (voice)
Angus Wright isSignore Rizzi
Signore Rizzi
Jamie Demetriou isHeadmaster
Headmaster

Permbledhje

Përralla e njohur e djalit prej druri dhe aventurave të tij për t’u kthyer në një djalë të vërtet.

Titulli origjinalPinocchio
Vlerësimi IMDb5.2 votes
Vlerësimi TMDb6.796 389 votes