Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (2008) HD

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (2008) HD

Hope has a new face.May. 15, 2008 (USA, Poland, Slovenia, Czech Republic)150 Min.PG
Your rating: 10
10 4 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Ben Barnes isPrince Caspian
Prince Caspian
William Moseley isPeter Pevensie
Peter Pevensie
Anna Popplewell isSusan Pevensie
Susan Pevensie
Skandar Keynes isEdmund Pevensie
Edmund Pevensie
Georgie Henley isLucy Pevensie
Lucy Pevensie
Alicia Borrachero isQueen Prunaprismia
Queen Prunaprismia
Vincent Grass isDoktor Cornelius
Doktor Cornelius

Permbledhje

Vëllezërit e motrat Pevensie kthehen në Narnia, ku ata edhe një herë janë rekrutuar për të hequr një mbret të keqë dhe për të rivendosur trashëgimtarin e ligjshëm për fronin e vendit, Princin Kaspian.

Titulli origjinalThe Chronicles of Narnia: Prince Caspian
Vlerësimi IMDb6.6 158,510 votes
Vlerësimi TMDb6.2 1242 votes